افزایش وزن در زوج هایی که شاد هستند | تغذیه سالم

زیاد شدن وزن در زوجایی که خوشحال هستن

زیاد شدن وزن در زوجایی که خوشحال هستن 

وقتی زوجی خوشحال باشه در حالت عادی هر دو اونا زیاد شدن وزن هم پیدا می کنن,اما وقتی صحبت از زوجایی باشه که با هم مشکل دارن این زیاد شدن وزن هم از بین میره. به چه دلیل زوجای خوشحال دیگه روی وزن خودشون تمرکز نمی کنن بلکه تموم توجه شون به همسرشون معطوف می شه. بیایید دلایل اونو با هم بررسی کنیم.

باشگاه رو کنار می ذارن تا وقت دیگری رو با هم بگذرونن.

عادتای بد غذا خوردن همدیگه رو جذب می کنن.

دیگه فعال نیستن و تلاش می کنن بیشتر در خونه بمونن.

طبق مطالعاتی که در تحقیقی در مرکز ملی بیوتکنولوژی انجام شده محققان به این نتیجه رسیدن که رابطه خوشحال و موفق باعث زیاد شدن وزن می شه. در این تحقیق ۱۶۹ زوج خوشحال طی ۴ سال مورد آزمایش و تحقیق قرار گرفتن. وزن اونا هر سال دوبار اندازه گیری می شد و اندازه رضایتمندی شون از زندگی مشترکی که دارن هم اندازه گیری می شد.

این تحقیق نشون داد زوجایی که ازدواج موفقی داشتن و خوشحال بودن اضافه وزن هم داشتن. در مقابل زوجایی که از زندگی رضایت کافی نداشتن و خوشحال نبودن همونطور لاغر باقی مونده بودن.توضیحی که میشه واسه یافته های بدست اومده داد اینه زوجایی که ازدواج خوشحال و موفقی دارن الان شریک زندگی و همدم خود رو پیدا کردن و دیگه احتیاجی ندارن که بیشتر از این روی اون تاثیر بذارن.

اونا به طور کامل اطمینان دارن که همسرشون واسه همیشه کنارشون خواهند موند. از طرف دیگه زوجایی که زندگی خوشحال و خوبی نداشتن بیشتر تلاش می کردن لاغر بمونن و جذابیتشان رو از دست ندن چون اطمینان ندارن که همسرشون واسه همیشه کنار اون هاخواهد موند یانه…

روانشناسانی که این تحقیق رو انجام دادن پیشنهاد کردن که زن و شوهرا باید به وزن و سلامت خود اهمیت بدن چون بی توجهی به این مسائل باعث ایجاد مشکلاتی جدی مثل دیابت و بیماریای قلبی عروقی می شه.

توجه داشتن به وزن فقط به خاطر داشتن ظاهر خوب نیس بلکه زوجای خوشبخت هم باید به خاطر حفظ سلامتی از اضافه کردن وزن جلوگیری کنن.اینجا چند پیشنهاد واسه این که بتونین وزن سالم داشته باشین ارائه می دیم.

فعالیتایی که قبل از ازدواج انجام می دادین رو ادامه بدین

تیم سافت بال یا کلاس یوگای هفتگی رو فقط به خاطر این که وارد رابطه ای شدین ترک نکنین. این کارا رو ادامه بدین حتی اگه لازمه اون دور بودن از همسرتون باشه. شاید اوایل زندگی ترک این کلاسا اهمیت چندانی براتون نداشته باشه اما در آخر بعد از یه مدت که وزنتون زیادتر از اندازه بالا رفت باعث ناراحتی و عذاب شما می شه.

ورزش رو با هم به صورت سرگرم کننده انجام بدین

حتما نیاز نیس که واسه وزن کم کردن یا لاغر موندن سخت بدوید یا در باشگاه وزنه های سنگین بلند کنین. می تونین خیلی سرگرم کننده این کارا رو انجام بدین. مثلا می تونین در پارک پیاده روی کنین یا به کلاس رقص برید. کاری که هر دوی شما به اون علاقه دارین پیدا کنین و در برنامه روزانه خود انجامش بدین.

.

منبع :

Author: ماه نشان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *