افزایش وزن بعد از ساعت ۸ شب | رژیم غذایی

زیاد شدن وزن بعد از ساعت ۸ شب

زیاد شدن وزن بعد از ساعت ۸ شب

غذاهای فرآوری شده، گروه غذایی خاصی هستن که در بالای لیست مصرف بعضی افراد قرار می گیرن، و بدیش اینه تاثیر بدی روی خلق وخوی آدما دارن.

یکی از تحقیقات گذشته مجله پزشکی Appetite نشون میده که تنقلات شبونه می تونه باعث زیاد شدن وزن شه. گزارشی که محققان از یافته های پایانی این مطالعه ارائه کردن، نشون میده که خوردن قبل از ساعت ۸ شب، یه جور عامل پیشگیری کننده جداگونه از زیاد شدن وزن بدنه، و با کل انرژی مصرفی روزانه ربط داره؛ جدا از این که افراد چه وقتی به رخت خواب می رن یا چند ساعت می خوابن.

در این مطالعه، مچ بندهای مخصوصی روی دست ۵۲ بزرگسال نصب شد تا بر وضعیت خواب و فعالیت اونا نظارت شه. ضمن این که از این افراد خواسته شد تا لیست همه غذاهایی که مصرف می کنن و زمان بندی دقیق وعده های غذایی اصلی و میان وعده ها رو واسه یه دوره ۷ روزه ثبت کنن.

موارد زیاد شدن وزن بدن نشون داد کسائی که خیلی دیر می خوابن، ۷۵۴ کالری بعد از ساعت ۸ شب مصرف می کنن؛ در حالی که این اندازه در بین آدمایی که خواب طبیعی دارن به ۳۷۶ کالری می رسه. خیلی از کارشناسان چاقی فکر می کنن که کالری، کالریه، و فرقی نمی کنه که چه وقتی غذا بخورین. اما این مطالعه نشون میده که کالریای روزانه و شبونه از نظر متابولیکی با هم برابر نیستن.


منبع :

خبرگزاری تسنیم

.

منبع : salamatdigital.com

Author: ماه نشان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *