افزایش نرخ بیکاری در کشور | بیماری

: افزایش اندازه بیکاری در کشور

: عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: از سال ۸۴ تا ۹۴ اندازه بیکاری از ۲۰ درصد به ۴۰ درصد زیاد شده و این نشون دهنده نبود یکی بودن برنامه های دولت واسه رفع مشکل بیکاریه.
غلامرضا کاتب نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی صبح امروز (سه شنبه ۴ آبان) در نطق میان دستور خود در جلسه علنی مجلس با بیان اینکه شرایط اقتصادی کشور مطلوب نیس، گفت: امروز کشور از بیکاری و رکود رنج می بره و اندازه بیکاری به ۴. ۸ میلیون نفر رسیده.
: از سال ۸۴ تا اندازه بیکاری از ۲۰ درصد به ۴۰ درصد زیاد شده و این یعنی ظرف مدت ۱۰ سال اندازه بیکاری ۲ برابر شده و این نشون دهنده نبود یکی بودن برنامه های دولت واسه رفع مشکل بیکاریه.
عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه تعداد بسیار خیلی از فارغ التحصیلان دانشگاهی بیکار هستن، اعلام کرد: در حالیکه براساس بند ۷۶ و ۷۷ سیاستهای ابلاغی باید تماشاگر افزایش سهمیه آموزشهای مهارتی و تنظیم روابط دوطرفه صنعت و دانشگاه باشیم، دولت در این باره عزم جدی نداره. شایسته س ظرفیت بالای نیروی انسانی تحصیل کرده در کشور رو به بزرگترین رقابت کشور تبدیل کنیم؟
کاتب با بیان اینکه در برنامه ششم پیشرفت تنها یه بند در مورد اشتغال اومده، گفت: براساس این برنامه باید هرساله ۰ هزار شغل تولید کنیم و این در حالیه که در سال ظرفیت ایجاد اشتغال دولت تنها ۷۰۰ هزار شغل بوده.
نماینده گرمسار در مجلس اضافه کرد: مجلس باید با دوری از روزمرگیها و کمیسیون محور کردن کارا به مسائل اصلی کشور مانند بیکاری، رکود و بحران آب بپردازه.
ایشون در ادامه با ارائه ۳ پیشنهاد درباره مشکلات کشور اعلام کرد: اگه بخوایم طبق برنامه ششم پیشرفت، ۱۶۰ هزار میلیارد تومن سرمایه گذاری داشته باشیم باید برنامه های دست و پاگیر در بخش سرمایه گذاری داخلی رو از بین ورداریم. بعضی وقتا بنگاهی کوچیک اقتصادی واسه کسب مجوز باید از ۱۲ منبع استعلام بگیره که جواب بعضی از این مراجع مانند سازمان حفاظت محیط زیست خود یه سال زمان میبره. پس دولت باید با تشکیل کارگروههای کامل الاختیار استانی واسه ارسال مجوزها به این مشکل جواب دهد.
عضو هیئت رئیسه مجلس با انتقاد از سیاستهای مالی و اعتباری دولت اعلام کرد: باید سیاستهای مالی و اعتباری بانک محور به سیاستهای بنگاه محور تبدیل شه.
کاتب هم اینکه با انتقاد از بودجه هزینه ای کشور گفت: دولت باید به بودجه های هزینه ای کشور سروسامون بده تا در بودجه های عمرانی دچار مشکل نشه.
نماینده مردم گرمسار در مجلس در آخر به بیان مشکلات بخش انتخابیه خود پرداخت.

منبع :

Author: ماه نشان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *