افزایش چادرهای درمانی هلال احمر در کربلا | بیماری

نماینده مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر ایران در عراق، از افزایش دو برابری مراجعات به درمانگاه شفاء کربلا در سه روز گذشته خبر داد.

به نقل از هلال احمر، دکتر حمید کمالی با اشاره به افزایش امکانات و لوازم درمانی در درمانگاه شفاء هلال احمر اعلام کرد: با نزدیک شدن به روز عاشورا و افزایش تعداد زائران در کربلا، اندازه مراجعات  به درمانگاه دو برابر  شده و مراجعه به چادرهای درمانی هم پرتعداده.

آکا ایران: ایشون اضافه کرد: با در نظر گرفتن این که علاوه بر زائران حج و زیارت، زائران آزاد، زائران کشورای عراق، پاکستان و …هم در کربلا هستن تعداد مراجعات زیاد شده، بطوری که در هر ساعت بیشتر از هزار نفر به چادر عتبه مراجعه می کنن.

نماینده مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر ایران گفت: شب گذشته یه مورد مریض سکته قلبی در چادر عتبه داشتیم که با دو مریض دیگه از درمانگاه شفاء واسه تشخیص و  مراقبتای بیشتر به بیمارستان عراقی برگشت شدن.

ایشون با اشاره به افزایش سه چادر درمانی از ساعت اولیه روز عاشورا در کربلا، گفت: علاوه بر چادرهای بین الحرمین در مورد الشهدا و خیابون جمهوری(بلوشی)، چادرهایی هم در خیابون خارج بین الحرمین(پشت باب الشهدا)، باب قبله حضرت عباس(ع) و مجمع تجاری کوثر از ساعت ۳صبح روز عاشورا برپا می شه.

به گفته کمالی، چادر عتبه واقع در بین الحرمین تا شب عاشورا برپا و خدمات درمانی رو به زائران حسینی ارائه میده.

منبع :

Author: ماه نشان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *