افزایش وزن پس از ترک سیگار | ناشی از مصرف بیشتر غذا و مواد قندی نیست & | بیماری

: زیاد شدن وزن پس از ترک سیگار، به وجود اومده به وسیله مصرف بیشتر غذا و مواد قندی نیس

آمار نشون میده که ۸۰ درصد آدمایی که سیگار رو ترک می کنن، به صورت میانگین ۷ کیلو به وزنشون اضافه می شه. و همه افراد تصور می کنن که زیاد شدن وزن پس از ترک سیگار، به وجود اومده به وسیله زیاده روی در خوردن غذاس. اما یافته های تحقیقات جدید نشون میده که این زیاد شدن وزن ربطی به خوردن شکلات و بستنی پس از ترک سیگار نداره.

علاوه بر این، موضوع ناراحت کننده واسه این افراد اون هستش که این اضافه وزن جداگونه از مصرف شکلات یا شیرینی واسه جبران نبود سیگاره.

محققان سوئیسی تازگیا تحقیقی انجام داده ان که نشون میده پس از ترک سیگار، اندازه مصرف کالریای زیاد نیس که باعث زیاد شدن وزن می شه بلکه تغییراتی که در فلور روده به وجود میاد، عامل این پدیده س.

در این تحقیق افراد سیگاری، غیر سیگاری و هم اینکه آدمایی که تازگیا سیگار رو ترک کرده بودن، شرکت داشتن. این محققان به مدت ۹ ماه شرکت کنندگان رو مورد بررسی قرار دادن.

در این مدت در روده سیگاریا و غیر سیگاریا تغییراتی مشاهده نشده بود اما در همین مدت تحولات عجیبی در روده کسائی دیده می شد که سیگار رو ترک کرده بودن.

در روده این افراد یهویی باکتریای بسیار زیادی ایجاد شده بود که در روده افراد بسیار چاق هم هست.

گرهارد روگلر مدیر این پروژه گفت که این افراد دچار زیاد شدن وزن شدن بدون اون که بیشتر غذا خورده باشن. باکتریای دیده شده در روده این افراد توانایی اونو دارن که در روده آدمایی که سیگار رو ترک کردن، بیشترین استفاده رو از مواد غذایی کنن. موثر بودن این باکتریا باعث زیاد شدن وزن افراد و رشد چربی در قسمت کمر و شکم می شه.

حالا محققان در حال انجام تحقیقی هستن تا بتونن راهی واسه خارج کردن این باکتریای موثر و پرکار از روده افراد پیدا کنن.

اما یادتون باشه که ترک سیگار به معنی افزایش خودکار وزن نیس. حتی اگه چند کیلوگرمی هم وزن شما زیاد شه خیلی مهم نیس و حفظ جون شما و بقیه مهم تره.

.

منبع :

Author: ماه نشان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *