افزایش وزن و چاق شدن به روش نوین | رژیم غذایی

زیاد شدن وزن و چاق شدن به روش نوین

زیاد شدن وزن و چاق شدن به روش نوین.مصرف نون در برشهای کوچیک در طول روز به همراه مقداری کره و عسل و یا خامه میتونه واسه زیاد شدن وزن شما بسیار به درد بخور باشه. واسه زیاد شدن وزن لازم نیس به اندازه کاهش وزن خون دل بخورین و خیلی راحت می تونین چاق شید.

این بدون معنیه که اگه اندازه انرژی دریافتی از مواد غذایی روزانه بیشتر از انرژی مصرفی شما در طول روز باشه بدن شما کم کم به سمت زیاد شدن وزن میره وگرنه کاهش وزن رو تماشاگر هستین. مبانی تئوری بسیاری در این مورد پیدا میشه ولی ما اینجا به نکات کاربردی در زیاد شدن وزن می پردازیم.

۱. تمرین مقاومتی انجام بدین
مهم نیس آقا هستین یا خانوم. انجام تمریناتی که به صورت مقاومتی صورت می گیرن میتونن باعث بهتر شدن اندازه و تناسب اندام به درد بخور در بدن شما گردند. این تمرینات رو هیچوقت یادتون نره.

۲. سوپای خامه ای بخورین
واسه زیاد شدن وزن بجای سوپای سبزیجات و غلات از سوپای خامه ای استفاده کنین.

۳. میوه ها و سبزیجات فراموش نشه
میوه هایی با تراکم بیشتر مثل موز، آناناس، سیب رو نسبت به میوه های آبکی مانند پرتقال، هندوانه، آلو و توت بیشتر مصرف کنین.

۴. مایعات زیاد استفاده کنین
مایعات زیاد مصرف کنین، مایعاتی مثل نوشیدنیای پروتئینه، آب میوه ها و شیر بهترین پیشنهاد واسه زیاد شدن وزن است.

۵. غذاهای خوشمزه و اشتها آور استفاده کنین
از غذایای خوشمزه استفاده کنین. این مواد غذایی میتونن باعث افزایش مصرف مواد غذای گردند و اشتهای شما رو واسه غذا خوردن بهتر کنن. بعضی از مواد غذایی مانند سس مایونز و روغن زیتون با اضافه شدن به بقیه مواد غذایی از جمله گوشت میتونن باعث بهتر شدن مزه اونا گردند.

۶. افزایش مصرف روغن
در بین غذا خوردن به صورتای جور واجور از روغنهای سالم مثل روغن زیتون، روغن بادام، روغن خرما، روغن نارگیل استفاده کنین و هم اینکه به غذای خود همیشه مقداری کره هم اضافه کنین.

.

منبع : faranaz.com

Author: ماه نشان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *