افزایش وزن و استرس های روانی | از دلایل کمردرد | بیماری

: زیاد شدن وزن و استرسای روانی، از دلایل کمردرد

: یه متخصص مغز و اعصاب گفت: زیاد شدن وزن، ضعف عضلات کمر، استرسای روانی، برداشتن اجسام سنگین، ضربه به کمر، عادات اشتباه در نشستن و التهاب مفاصل کمر که باعث خشکی صبحگاهی می شه، از علل کمردرد در افراد مختلفه.
به نقل از ایسنا،دکتر مهران مرادی اعلام کرد: کمردرد به درد یهویی در خط وسط کمر و زیر دنده ها می گن و سن شایع اون در افراد ۳۰ تا ۶۰ ساله که در افراد بالای ۶۰ سال، دلیل کلی کمردرد، آرتروز کمر و شکستگیای خودبه خودی، به دلیل پوکی استخون شدیده.
این متخصص مغز و اعصاب گفت: وقتی درد کمر، همراه با تب و ریزش عرق و همراه با کاهش وزن در چند هفته یا چند ماه، بی اختیاری ادرار و مدفوع یا ضعف اندامای تحتانی پس از سقوط یا ضربه به کمر باشه، درمان فوری لازمه.
ایشون با اشاره به اینکه وجود علائم اورژانس یا نبود بهبود درد طی سه روز، زمان مناسب واسه مراجعه به پزشکه، گفت: درصورتی که دکتر در معاینه و توضیح حال مریض، نکته مهمی پیدا نکنه، یکی یا ترکیبی از درمانای اولیه، شامل اصلاح وضعیت زندگی، داروهای کم کننده استرس، داروهای ضدالتهاب، کاهش وزن، کمپرس آب گرم، اصلاح ویتامین «د» بدن، فیزیوتراپی، طب سوزنی و … رو پیشنهاد می کنه.
مرادی اعلام کرد: بیشتر از ۹۰ درصد موارد کمردرد زیاد، بدون مراجعه به دکتر و با داشتن استراحت و مصرف داروهای مُسکن، طی سه روز بهبود پیدا میکنه.
ایشون اینو هم به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین گفت: کمردرد زیاد با منتشر کردن درد به اندامای تحتانی، پارگی دیسک کمر و تنگی کانال نخاع همراه س که در بیشتر موارد هم با استراحت و مصرف مُسکن، درد بهبود پیدا میکنه.
این متخصص مغز و اعصاب تاکید کرد: در صورت نبود بهبودی در چهار هفته، انجام تصویربرداری و آزمایشای خون از جمله روماتیسم و عفونت لازمه.

منبع :

Author: ماه نشان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *