افزایش وزن با گیاهان دارویی | طب ایرانی

زیاد شدن وزن با گیاهان دارویی

در دنیای امروز، خیلی از آدما به دنبال روشای جور واجور لاغری و کاهش وزن هستن. این در حالیه که تعدادی همیشه تلاش در زیاد شدن وزن دارن که این موضوع، کمتر روش زوم شده.

زیاد شدن وزن با گیاهان دارویی

در این مطلب گیاهان دارویی به درد بخور واسه زیاد شدن وزن رو آوردیم اما باید در همین اول عرض کنیم که هیچ گیاه دارویی رو به مدت طولانی و خودسرانه مصرف نکنین و حتماً این کار تحت نظر متخصص طب سنتی یا گیاه شناس باشه. این مورد مخصوصاً در مورد کسائی که مشکلات کبدی و کلیوی دارن و یا داروهای خاصی مصرف می کنن مهم بیشتریه.

ریشه گل قاصدک مناسب واسه مقابله با لاغری

ریشه گل قاصدک مغذیه و باعث افزایش اشتها و درمان لاغری می شه. واسه به کار گیری خواص اون جوشونده اونو تو یه فنجون و نیم جفت و جور کنین. طعم این نوشیدنی تلخه که اونو بعد از کمی ولرم شدن با عسل شیرین کنین.

ریشه گیاه قاصدک هم اینکه یکی از درمانای فوق العاده در یبوسته و یبوست از دلیلای اصلی در کاهش اشتها و مشکلات گوارشی است. ریشه گیاه قاصدک پر از فیبره و باعث دفع سموم بدن می شه و در رفع لاغری مؤثره. از دیگر خواص اون درمان سوءهاضمه و سنگ کیسه صفرا است.

روش به کار گیری ریشه گل قاصدک در درمان یبوست در جهت درمان لاغری

۲۰ گرم ریشه خشک گیاه قاصدک رو تو یه لیتر آب و به مدت ۱۰ دقیقه بجوشونین و بعد اونو صاف کنین. یه فنجون روزی سه بار به مدت یه ماه بخورین.

جنتیان یا جنتیانا (کوشاد) کمک به درمان لاغری

۲-۵ گرم پودر مارچوبه رو به شیر جوشیده اضافه فرمایید، یه قاشق مرباخوری کره به اون اضافه کنین. از این نوشیدنی دو بار در هفته به مدت دو ماه واسه رسیدن به عواقب خوبی در جهت رفع لاغری استفاده کنین

کوشاد دارای ماده ای شیمیایی بنام آماروجنتینه که بسیار تلخه.

واسه آماده کردن این گیاه در درمان لاغری، ریشه این گیاه رو باید خوب شستشو بدین و به مدت بیست دقیقه اونو جوشاند تا آماده شه.

واسه نتیجه بهتر اون در درمان لاغری، روزی یه فنجون بخورین تا اثر اونو ببینین. پیشنهاد به مصرف این گیاه در دوران بارداری و شیردهی و کودکان زیر دو سال نشده و واسه افراد با سنین بالاتر از ۶۵ سال با احتیاط مصرف شه.

شیرین بیان و کمک به درمان لاغری شما

واسه اثر شیرین بیان در رفع لاغری، یه پنجم گرم ریشه شیرین بیان خشک رو در آب بجوشونین. این دم نوش رو تا سه بار در روز می تونین استفاده فرمایید.

چای بابونه، چای مخصوص لاغری

چای بابونه به طور مؤثری در رفع لاغری و افزایش اشتها مؤثره. روزی یه فنجون از این چای بخورین.

مارچوبه و درمان لاغری

۲-۵ گرم پودر مارچوبه رو به شیر جوشیده اضافه فرمایید، یه قاشق مرباخوری کره به اون اضافه کنین. از این نوشیدنی دو بار در هفته به مدت دو ماه واسه رسیدن به عواقب خوبی در جهت رفع لاغری استفاده کنین.

جینسینگ و خواص فوق العاده اون در رفع لاغری

این گیاه دارای خواص فوق العاده بسیاریه و در علم آیورودا از اون کاربرده های زیادی می شه.

یه لیوان شیر رو ولرم کنین و به اون دو قاشق مرباخوری کره و دو قاشق غذاخوری پودر گیاه جینسینگ اضافه فرمایید. اونو خوب هم بزنین و یه بار در روز استفاده فرمایید. نوشیدن این نوشیدنی تا سی روز پیشنهاد می شه تا نتیجه اونو روی لاغری ببینین.

زنجبیل و خواص فوق العاده اون در همه درمانا و رفع لاغری

زنجبیل می تونه در رفع مشکلات گوارشی خیلی اثر داشته باشه و روی افزایش اشتها به صورت مناسبی مؤثره. تحقیقات نشون داده که این ادویه در زیاد شدن وزن شما و رفع لاغری مؤثره.

از زنجبیل رنده شده روی غذاها موقع پخت و پز یا دم نوش اون استفاده فرمایید.

نسخه های گیاهی اشتها آور

بی اشتهایی بیشترً علل عصبی داره ولی علل دیگه اونم عبارتند از: کم خونی، یبوست، ریزه خواری و اعتیاد

نسخه شماره ۱ اشتها آور:

این نسخه واسه بی اشتهاییای با منشأ عصبی مناسبه و واسه کودکان.

مواد لازم:

بابونه

به لیمو

زنجفیل

پونه

ریشه گل قاصدک مغذیه و باعث افزایش اشتها و درمان لاغری می شه. واسه به کار گیری خواص اون جوشونده اونو تو یه فنجون و نیم جفت و جور کنین. طعم این نوشیدنی تلخه که اونو بعد از کمی ولرم شدن با عسل شیرین کنین

روش درست کردن:

۴ گیاه فوق رو به نسبت مساوی مخلوط کرده و به صورت دم کرده یه قاشق مرباخوری از این مخلوط تو یه لیوان آب جوش استفاده کنین

نسخه قوی تر واسه افزایش اشتها:

مواد لازم:

افسنتین

سماق

جوزبویا

گلپر

پونه

روش درست کردن:

از گیاهان افسنطین و سماق و جوزبویا و گلپر از هر کدوم یکی قسمت و از گیاه پونه ۲ قسمت رو با هم مخلوط کرده و یه قاشق مرباخوری تو یه لیوان آبجوش دم کرده استفاده کنین

نسخه خیلی قوی تر واسه افزایش اشتها:

مواد لازم:

جنتیانا = ۴ قسمت

بهارنارنج یا پوست نارنج = ۴ قسمت

اسطوخودوس = ۴ قسمت

گل گندم = ۲ قسمت

زنجفیل = ۱ قسمت

روش درست کردن:

همه موارد فوق رو مخلوط کرده و یه قاشق مرباخوری از این مخلوط رو تو یه لیوان آب جوش دم کرده و مصرف کنین. اگه جنتیانا پیدا نکردید به جای اون از افسنتین یا درمنها استفاده کنین. البته بهترین اشتهاآور همون گیاه جنتیاناه.

نسخه افزایش اشتها واسه کسائی که زخم معده دارن:

اگه کسی زخم معده داره و علاوه بر اون بی اشتها هم هستش نمیشه واسه این شخص از گیاهان دارویی مواد تلخ و تند استفاده کرد واسه این ادما از نسخه زیر استفاده کنین.

مواد لازم:

به لیمو

بهارنارنج

بادرنجبویه

زرشک

روش درست کردن:

گیاهان فوق رو به نسب مساوی مخلوط کرده و یه قاشق مرباخوری از اونو تو یه لیوان آب جوش دم کرده و مصرف کنین.

نکته مهم: نسخه های اشتها آور باید یه ساعت قبل از غذا مصرف شن.

.

منبع :

Author: ماه نشان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *