افزایش هوش کودکان با رژیم غذایی مناسب | تغذیه سالم

افزایش هوش کودکان با رژیم غذایی مناسب

امگا۳

اولین و مهمترین ماده خوراکی که باید والدین به اون توجه دارا باشن ماهی و امگا۳ه. اگه بچتون رو ازکودکی به خوردن ماهی عادت بدین در اینده از این ماده غذایی بیشتر خوششون میاد. خوردن ماهی دو بار در هفته می تونه کمک به سزایی در هوش کودکان داشته باشه.

سیب زمینی شیرین

یکی از مواد غذایی بسیار به درد بخور واسه بدن که می تونیم از اون در غذاهای جور واجور استفاده کنیم سیب زمینی شیرینه. این سیب زمینی شامل آنتی اکسیدان های جور واجور و کاراست که می تونن بدن ما رو در مقابل بیماریای جور واجور ایمن کنه و هم اینکه در کودکان باعث افزایش فعالیتای مغزی می شه.

تخم مرغ

یکی از مواد غذایی که می تونین روزانه از اون به فرزندانتان بدین تخم مرغه. این خوراکی دارای مواد غنیه که باعث افزایش فعالیتای مغزی می شه طوری که خیلی از محققین اونو واسه فرزندان در حال رشد پیشنهاد می کنن. تخم مرغ هم اینکه شامل اندازه زیادی ویتامین ب است.

حبوبات

پس از تخم مرغ به سراغ حبوبات میریم که خیلی از پزشکان اونو پیشنهاد می کنن. حبوبات شامل اسیدهای چرب مفیدی هستن که می تونن قوای جسمی رو زیاد کنن و هم اینکه تحقیقات نشون دهنده انه که خیلی از این مواد می تونن در باهوش شدن کودکان کمک به سزایی کنن.

هم اینکه واسه اندازه گیری هوش بچه خود می تونین از لینک روبرو استفاده کنین : تست هوش

.

منبع :

Author: ماه نشان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *