افزایش نرخ بقای بیماران سرطانی با مصرف آسپرین و ایبوپروفن | بیماری

: مجموعه: اخبار پزشکی

تاریخ انتشار : سه شنبه, ۰۹ بهمن ۱۳۹۷ ۱۵:۳۹

: افزایش اندازه باقی موندن بیماران سرطانی با مصرف آسپرین و ایبوپروفن

محققان دانشگاه کالیفرنیا به این نتیجه رسیدن مصرف منظم آسپرین و ایبوپروفن موجب افزایش اندازه باقی موندن بیماران گرفتار به سرطان سر و گردن به اندازه ۳۳ درصد می شه. 

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری ساینس دیلی، براساس یافته های این تحقیقات مصرف داروهای ضد التهاب غیراستروئیدی از جمله آسپرین و ایبوپروفن علاوه بر افزایش اندازه باقی موندن مبتلایان به سرطان سر و گردن، موجب افزایش اندازه باقی موندن ۵ ساله بیماران گرفتار به شکلای جور واجور سرطان های شامل ژن PIK3CA از ۲۵ درصد به ۷۸ درصد می شه.

 

داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی معمولا به عنوان مسکن استفاده میشن و بدون نسخه در داروخانه ها عرضه می شن. این داروها التهاب، تب و لخته خون رو کاهش داده و بیشترین اندازه تجویز رو در بیماریایی مانند آرتروز دارن. این داروها از این جهت منحصر به فرد هستن که غیرمخدر بوده و هیچ گونه اعتیادی ایجاد نمی کنن.

 

با در نظر گرفتن اندازه مرگبار بودن سرطانای سر و گردن و شکلای جور واجور سرطانای شامل ژن PIK3CA محققان به خاطر بررسی و رفع محدودیتای آزمایشات اولیه و آزمایش اندازه کارآیی داروهای نامبرده در عمل، یه آزمایش بالینی تصادفی ترتیب دادن که قراره به زودی انجام شه.

 

گزارش کامل این تحقیقات در نشریه Journal of Experimental Medicine منتشر شده.

 

 

.

منبع :

Author: ماه نشان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *