افزایش میل جنسی به روش های سنتی | طب ایرانی

  : رابطه جنسی موضوع بسیار مهمی در زندگی زناشویی هستش و هر دو طرف نیاز مبرمی به این نوع رابطه دارن . و باید گفت که یکی از موارد اصلی ازدواج همین رابطه جنسی بی قید و شرطه . بیشتر زوجها از یه موضوع بسیار مهم رنج می برن و آنهم کاهش میل جنسی در طرفینه که دوست دارن این نوع میل بیشتر و بیشتر باشه . به همین منظور در این مقاله از سایت سلامت به معقوله افزایش میل جنسی به روشای سنتی می پردازیم و با امید به اینکه این مطلب مثل مطالب گذشته واسه شما کاربرد مفیدی داشته باشه. 

 

افزایش میل جنسی

 

مهارتای زندگی یکی از کارای مهمیه که هر فردی باید اونو قبل از ازدواج بیاموزد و بدون به دست آوردن این مهارت ها داشتن یه زندگی آروم و بدون تنش تقریبا شدنی نیس. خیلی از زوجای جوون به دلیل نداشتن آگاهیای لازم، بعد از ازدواج دچار مشکلات زیادی می شن که یکی از این مشکلات در مورد روابط جنسیه.

بعضی از زوجای جوون بعد از ازدواج قادر به ایجاد رابطه جنسی نیستن که با عنوان «ازدواجای به وصال نرسیده» مشخص می شه. این مشکل که به دلایل جسمی و روانشناختی به وجود میاد، یکی از مواردیه که افراد گرفتار به اون واسه درمان و افزایش میل جنسی خود یا همسرشون به طب سنتی مراجعه می کنن. دکتر «فاطمه نجات بخش» متخصص طب سنتی ایرونی و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران شما رو با این مشکل و راهکارهایی که از نگاه طب سنتی واسه برطرف کردن اون هست، آشنا می کنه.

 

واسه سلامت جسم

رابطه جنسی بعد از ازدواج علاوه بر ارضای نیاز فردی و بهتر شدن روابط خانوادگی، اجتماعی و باقی موندن نسل، به سلامت جسمی، طول عمر و کیفیت زندگی کمک می کنه. اگه رابطه جنسی پس از ازدواج به اندازه کافی وجود نداشته باشه باعث تجمع مواد (رطوبتایی که به طور طبیعی از بدن زن و مرد خارج می شه) در داخل بدن می شه و یه سری مریضی رو به وجود میاره که میشه به بیماریای سیستم ادراری، گوارشی و سیستم مغز و اعصاب اشاره کرد.

هم اینکه مشکلاتی چون مشکی رفتن چشما، سرگیجه، بیخوابی، بی اشتهایی، سردی بدن و خفقان رحمی از دیگر مشکلاتیه که در اثر نداشتن رابطه جنسی به اندازه، ایجاد می شه. اگه همسران در انجام رابطه جنسی زیاده روی کنن هم مشکلاتی چون سردی و سستی بدن، بیماریای عصبی، ضعف بینایی، مشکلات قلبی و گوارشی، ضعف و خشکی در کل بدن، بیماریای کلیوی و … به وجود میاد.

 

بی میلی از کجا میاد؟

به نقل از : اگه ازدواج تحمیلی باشه بی میلی جنسی به وجود اومده به وسیله نداشتن علاقه س و واسه این موضوع از نگاه طب سنتی کاری نمیشه انجام داد. اگه ازدواج تحمیلی نباشه ممکنه بی میلی جنسی در یکی از دو طرف یا در هر دو طرف وجود داشته باشه. بعضی وقتا میل جنسی هست ولی مقدار اون کمه و یا همسران در فواصل تمایل واسه رابطه جنسی، با همدیگه تفاهم ندارن.

بی میلی جنسی بیشتر در خانوما دیده می شه و واسه درمان اون اول باید یه توضیح حال خوب از مریض گرفت و اگه مسائل روانی وجود نداشته باشه باید مسائل جسمی رو بررسی کرد. دلیل بی میلی جنسی از نگاه طب سنتی کلا سوء مزاج در بدنه و مزاج سرد می تونه باعث بی میلی جنسی شه. تجمع اخلاط زائد و سرد در بدن یکی از عوامل اصلی بی میلی جنسیه.

تقویت میل جنسی مردان

 

خوردنیای به درد بخور

تشخیص دلیل به وجود اومدن بی میلی جنسی با دکتر طب سنتیه، اگه بی میلی به وجود اومده به وسیله سردمزاجی باشه، به کار گیری غذاهایی که طبع گرم دارن به درد بخور هستش. مثلا به کار گیری مغز فندق، پسته، گردو، بادام، چلغوزه (تخم صنوبر) و میوه هایی مثل موز، آناناس، انگور و انجیر می تونه در رفع بی میلی جنسی به درد بخور باشه. مصرف سبزیایی چون تره، پیاز و شاهی به این دسته از افراد پیشنهاد می شه. به کار گیری گوشت گوسفند، میگو، زنجبیل، مربای شقاقل، شلغم، هویج زرد ایرونی (زردک)، نخود و لوبیا (مخصوصا نخود) واسه رفع بی میلی به وجود اومده به وسیله سردی مزاج پیشنهاد می شه. خوردن تخم مرغ عسلی به صورتی که سفیده اون به طور کامل پخته و زرده به حالت نیم بند باشه هم واسه این مشکل خوبه.

غذاهای موثر در آمادگی روحی

یکی از مراحل آمادگی روحی واسه داشتن یه رابطه جنسی موفق اعتماد به نفس بالا و روحیه بانشاطه که بتونه با استرس و تنشای روزمره مقابله کنه. در نتیجه خوردن غذاهایی مانند ماهی، شیر، عسل، گوشت بوقلمون، گردو، موز، تخم مرغ، گوشت گوساله کم چرب و غذاهای تند و پرادویه می تونه با کمک به ترشح مواد شیمیایی خاص و افزایش سروتونین (هورمون شادی بخش) درگیریای ذهنی رو کم کرده و با افزایش پمپاژ قلب و خونرسانی به مغز بر قدرت دقیق شدن و فوکوس کردن وتخیل جنسی اضافه کنه.

افزایش دهنده های قوای جنسی

واسه مرحله بعد که باید به اندازه کافی خون به سیستم تناسلی برسه و هورمونای جنسی تراوش کنه و انرژی فرد تامین شه، باید از این غذاها استفاده کرد؛ غذاهای دریایی که شامل روی، سلنیوم و یده، شکلات تلخ که محرک سیستم مغزیه، زنجبیل که باعث افزایش خونرسانی به دستگاه تناسلی مرد و زن می شه. زیتون سبز واسه مردان و زیتون مشکی واسه زنان و سیب که دلیل تحریک و افزایش قوای جنسی می شه.

افزایش میل جنسی

مزاجا و رابطه جنسی

کلا آدمایی که مزاج گرم مخصوصا مزاج گرم و تر دارن تمایل بیشتری واسه انجام رابطه جنسی دارن در حالی که آدمایی که مزاج اونا سرد مخصوصا سرد و خشکه نیاز کمتری به رابطه جنسی دارن. اگه دو نفر که با همدیگه ازدواج می کنن از نظر مزاج اختلاف زیادی داشته باشن به مشکل برمی خورند و باید با یه سری تصمیمات بین این دو زوج تعادل برقرار کرد. اگه بی میلی جنسی یا کم بودن تمایل واسه رابطه جنسی، عجیب و به دلیل سوء مزاج باشه باید درمان صورت بگیره.

ورزش

تحقیقات نشون میده که نیم ساعت ورزش می تونه سلامت جنسی  رو بهبود و  اعتماد به نفس رو زیاد کنه. پس همسر خود رو تشویق  کنین هر روز نیم ساعت ورزش کنه حتی ورزشای ساده مانند دویدن و یوگا واسه افزایش میل جنسی  خیلی خوبه انجام این فعالیتا با هم هم به شما این امکان رو می ده که با همسر خود بیشتر رابطه داشته باشین. روش دیگه واسه افزایش میل جنسی  انجام ورزش kegelه، که باعث تقویت ماهیچه های لگن  و کمک به پیشگیری از مشکلات پروستات  مردان و بی اختیاری در زنونه.

میانسالان چه کنن؟

انزال زودرس شایع ترین مشکل جنسی مردان مخصوصا مردانیه که از مرز ۴۰ سالگی عبور کردن و دوره میانسالی رو میگذرونن. این مشکل که در میان خیلی از مردان جهان دیده می شه، تاثیر عمیقی بر زندگی زناشویی این گروه از مردان داره مخصوصا اون گروه از مردانی که به دلیل مسائل روحی، اجتماعی و شرعی توانایی رویارویی با این مشکل رو ندارن و به سختی واسه درمان اون اقدام می کنن در حالی که درمان این مشکل می تونه تاثیر زیادی در بهبود کیفیت زندگی زناشویی و گرم تر شدن کانون خونواده داشته باشه.

در خیلی از متون طب سنتی واسه دچار شدن به این مشکل ۴ عامل گفته شده. در این متون اشاره شده که انجام فصد زیر نظر متخصص طب سنتی و مصرف غذای کمتر، جا دادن آبغوره، آب انار، سکنجبین در ساعات اولیه روز در برنامه غذایی به بهتر شدن این مشکل و درمان اون کمک می کنه.

 

حاشیه ها رو در نظر بگیرین

آدمایی که به تنگی نفس، تپش قلب و لرزش بدن دچار هستن نباید تا زمان برطرف کردن مشکل شون مبادرت به ایجاد رابطه جنسی کنن. آدمایی که دوران نقاهت رو می گذرونن یا تازگیا بهبود پیدا کردن هم نباید رابطه جنسی داشته باشن.

 

افزایش میل جنسی

 

 جمع آوری سلامت اکاایران

Author: ماه نشان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *